پاسخ سیستم های قفسه بندی به مسئولیت اجتماعی شرکت ها

پاسخ سیستم های قفسه بندی به مسئولیت اجتماعی شرکت ها

مقدمه

در سال های اخیر مسئولیت اجتماعی شرکت ها به یک موضوع مهم در جهان تبدیل شده است و باور اینکه هر وجهی از کسب و کار به یک بعد اجتماعی پیوند می­خورد، افزایش یافته است. در یک تعریف ساده مسئولیت اجتماعی به این معنی است که شرکت ها علاوه بر مسئولیت های اقتصادی در قبال جامعه، مسئولیت های قانونی، اخلاقی و بشر دوستانه را نیز بر عهده دارند. در مسیر تحقق مسئولیت اجتماعی شرکت ها باید از تجهیزات، مواد اولیه و اقلامی استفاده کنند که پسماندهای قابل بازیافت داشته باشد تا به محیط زیست آسیب وارد نکنند و آلاینده های زیست- محیطی کمتری تولید کنند، اصول اخلاقی و انسانی را رعایت کنند و به حقوق کارکنان، ایمنی، بهداشت و سلامت آنها و مشتریان اهمیت دهند، خود را به اصول کسب و کار سبز مقید کنند که در آن مصرف انرژی بهینه سازی شده و سوخت های فسیلی، کاغذ، منابع طبیعی و مواد خام کمتری استفاده شده است. در نهایت عملکردی فراتر از برآورده سازی خواسته های ذی نفعان جامعه داشته باشند و بر اقدامات بشر دوستانه تاکید کنند. اعتباری که در سایه عمل به کلیه این مسئولیت ها برای شرکت ها ایجاد می شود باعث سودآوری بیشتر، حاشیه سود بالاتر، رشد فروش و بهره وری کارکنان است. توجه به مسئولیت اجتماعی جایگاهی انسانی و اخلاقی برای شرکت ها به ارمغان می آورد، جایی که در آن فعالیت های شرکت ها منافع عمومی در بر دارد.

سیستم های قفسه بندی در خدمت مسئولیت اجتماعی شرکت ها  

محصولات قفسه بندی شرکت دژسازان مبین از دو جهت به شرکت ها در تحقق هدف های اجتماعی یشان کمک می کند. نخست: در فرایند ساخت این محصولات علاوه بر جنبه های اقتصادی، جنبه های زیست محیطی و اجتماعی در نظر گرفته شده است. دوم، در فرایند نصب و کاربرد این محصولات بر جنبه های اخلاقی و اجتماعی محیط کار توجه شده است.

   قفسه های شرکت دژسازان مبین از فلزات قابل بازیافت شامل آهن، آهن گالوانیزه و فولاد ساخته شده اند. اگر این قفسه ها از دور خارج شوند می توان آنها را در کارخانجات ذوب آهن بازیافت نمود. بازیافت فلزات از دو جهت به حفظ محیط زیست کمک می کند: نخست، موجب کاهش معدن کاوی برای استخراج سنگ معدن فلزات می شود در نتیجه منابع طبیعی حفظ و از اتلاف سرمایه های ملی و متعلق به نسل آینده جلوگیری می شود و دوم، فلزات به ضایعات و زباله تبدیل و در طبیعت رها نمی شوند. با استفاده از قفسه های شرکت دژسازان مبین مطمئن می شوید که قفسه های شما پس از استفاده نیز قابل بازیافت هستند و علاوه بر کاهش اثرات زیست محیطی شرکت خود می توانید با فروش قفسه های از رده خارج شده بخشی از سرمایه گذاری خود در این زمینه- هر چند ناچیز- را برگردانید.

   محصولات قفسه بندی شرکت دژسازان مبین بر اساس نیاز و خواست مشتریان رنگ می شود. رنگ هایی که برای پوشش قفسه ها به کار می روند، رنگ های پودری هستند. این رنگ ها نسبت به رنگ های سنتی با دوام و پایدارتر و در برابر خوردگی، ضربه و خراش، مواد شوینده و روغن ها مقاومت تر هستند و از آنجایی که فاقد ضایعات و حلال هستند، به محیط زیست آسیب نمی زنند و خطر آتش سوزی ندارند. چون فاقد حلال هستند در کوره هایی پخته می شوند که نیاز به تخلیه هوای کمتری دارند، بنابراین در دماهای پایین تر نسبت به رنگ های سنتی پخته می شوند در نتیجه میزان انرژی مصرفی برای پخت آنها کمتر است. به این ترتیب در این بخش مصرف انرژی کاهش یافته است.

   سیستم های قفسه بندی (تجاری، صنعتی و اداری) در کل میزان خرابی و آسیب به اقلامی که نگهداری می کنند را به مقدار زیادی کاهش و ایمنی این اقلام را افزایش می دهند به همین دلیل از آلودگی های زیست محیطی به شکل های زباله و پسماند ناشی از ضایعات جلوگیری می کنند. این نکته در مورد قفسه های شرکت دژسازان مبین نیز صادق است. همچنین در قفسه بندی انبارهای صنعتی کارشناسان شرکت نوع قفسه بندی و نحوه چیدمان قفسه ها را به صورتی انتخاب می کنند که با نیازهای انبار برای جا به جایی مواد سازگار باشد و با به حداقل رساندن جا به جایی ها در میزان انرژی مصرفی در قالب نیروی انسانی، سوخت های فسیلی و انرژی الکتریکی صرفه جویی شود.  

   ایمنی کارکنان و ایجاد یک محیط سالم و با انگیزه یکی از موارد مهم در پاسخگویی اجتماعی است. شرکت دژسازان مبین با تولید قفسه بندی های تجاری و صنعتی ایمن به مشتریان کمک می کند تا به این جنبه از مسئولیت اجتماعی خود پاسخ دهند و با برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان و تشویق رفتارهای آگاهانه ایمنی، در پی ایجاد یک محیط کاری سالم و به دور از آسیب دیدگی است که در آن کارکنان حس خوبی را تجربه و با انگیزه کار می کنند.

بر اساس آنچه که گفته شد محصولات قفسه بندی شرکت دژسازان مبین مشتریان را در پاسخگویی به مسئولیت های اجتماعی شان یاری می کند.

مسئولیت اجتماعی شرکت دژسازان مبین

خط مشی شرکت دژسازان مبین درباره مسئولیت اجتماعی، برقرای توازن حقیقی میان عملکرد اجتماعی، زیست محیطی و مالی شرکت است. شرکت دژسازان مبین با اعتقاد به حفظ منافع مشتریان در فضایی که برای هر دو طرف برد- برد است، سعی می کند تا قفسه بندی های فروشگاهی، اداری، بایگانی و انبار خود را با بالاترین کیفیت ارائه کند؛ محصولاتی که مشتریان را در مسیر تحقق هدف های اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی یاری می دهد.