چه عواملی بر ایمنی قفسه بندی پالت راک اثر گذار هستند؟

چه عواملی بر ایمنی قفسه بندی پالت راک اثر گذار هستند؟

مقدمه

در قفسه ­های پالت راک معمولا کالاهایی قرار می گیرد که شامل چند صد کیلوگرم و حتی چندین تن می شود. اگر در این حجم کالا، مشکلات ایمنی رخ دهد، قفسه بندی سقوط می کنند، سرمایه شما از دست می رود و ممکن است به کارکنان آسیب وارد شود. شرکت دژسازان مبین به عنوان یک شرکت حرفه ای در تولید قفسه بندی پالت راک در تمام مراحل طراحی، ساخت، نصب و استفاده از سیستم پالت راک عوامل موثر بر ایمنی این قفسه ها را در نظر می گیرد و با اعمال آنها از وقوع مشکلات مربوط به ایمنی در انبار شما جلوگیری می کند.

 

عوامل موثر بر ایمنی قفسه بندی قفسه بندی پالت راک

 مرحله طراحی اولیه

طراحی قفسه ها پیش نیاز برای تولید، نصب و استفاده از آنها است. طراحی منطقی و دقیق می تواند ایمن بودن قفسه بندی پالت راک را پس از ساخت تضمین کند. در این مرحله عوامل اصلی موثر بر ایمنی قفسه  بندی عبارتند از:

1) دسترسی کامل به الزامات ذخیره سازی راک از نظر سختی، قدرت و ثبات. استانداردهایی در این زمینه وجود دارد که باید به آنها مراجعه کرد.

2) در نظر گرفتن دقیق ارتفاع و عرض قفسه ها و اتصالات آنها، ثبات ساختمان انبار و شرایط محیطی آن و دیگر ویژگی های انبار.

3) در نظر گرفتن مشخصات فیزیکی و شیمیایی کالایی که در قفسه ها ذخیره خواهد شد.

واحد طراحی شرکت دژسازان مبین تمامی موارد بالا را به هنگام طراحی قفسه بندی پالت راک در نظر می گیرد و به هنگام طراحی استانداردهایی که در این زمینه وجود دارد را پیاده سازی می کند. 

مرحله ساخت قفسه ها

ایمنی در تولید سیستم قفسه بندی با کیفیت مواد اولیه، تجربه کارکنان و تاثیر برند محصول در ارتباط است. این مرحله یکی از مهم ترین مراحل مربوط به ایمنی قفسه ها است. عوامل موثر بر ایمنی در فرایند تولید عبارتند از:

  1. اگر مشخصات و کیفیت مواد اولیه برای تولید قفسه ها با طراحی ناسازگار باشد، منجر به تضعیف قابلیت های ساختاری سیستم قفسه بندی می شود که مخاطرات احتمالی ایمنی را در پی خواهد داشت.
  2. زمان ناکافی برای مرحله رنگ آمیزی قفسه ها منجر می شود تا قفسه ها به هنگام استفاده پوست اندزای کنند و در معرض زنگ زدگی و پوسیدگی قرار گیرند. زنگ زدگی باعث آسیب پذیری قفسه ها در برابر وزن بار و عملیات جا به جایی مواد می شود. 
  3. اگر به هنگام جا به جایی قفسه ها به مکان انبار در حمل و نقل آنها جزییات و دقت لازم در نظر گرفته نشود، قفسه ها در معرض آسیب و مسائل مربوط به ایمنی قرار می گیرند.

شرکت دژسازان مبین به عنوان یک برند مطرح در زمینه تولید سیستم های قفسه بندی پالت راک، این قفسه ها را از ورق آهن یا ورق گالوانیزه می سازد. قفسه های آهنی بنا به درخواست مشتری رنگ می شوند. کنترل های پیش از تولید، حین تولید و پس از آن برای این است که شرکت از تولید قفسه های ایمن مطمئن شود. تمامی قفسه های ساخته شده در این شرکت پس از تهیه نمونه اولیه برای کنترل صحت میزان بار و فشار آزمایش می شوند و قفسه هایی که از نظر کیفیت ضمانت شده اند به مشتری تحویل داده می شوند.

نصب و راه اندازی قفسه ها

چارچوب کلی قفسه های پالت راک نسبتاً بزرگ است و ممکن است قطعات قفسه بندی پس از نصب در نقاط اتصال کاملاً به یکدیگر نرسند، هم سطح و هم تراز نباشند و به صورت سست و ضعیف به هم متصل شوند. در نتیجه کل ساختار در معرض آسیب قرار گیرد. همچنین ستون ها باید به کف محکم شوند. بنابراین وجود کارکنان حرفه ای برای نصب آنها ضروری است. استفاده از کارکنان کم تجربه برای انبارداری نیز ایمنی قفسه بندی را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال عدم توجه به دستورالعمل های سازنده قفسه ها و بارگذاری بیش از حد یا برخورد شدید ماشین آلات حمل و نقل به چارچوب قفسه بندی باعث تغییر شکل قفسه بندی می شود. برنامه ریزی برای تعمیرات و نگهداری از قفسه ها و انجام بازرسی های ادواری در این زمینه عامل مهمی برای حفظ ایمنی و رفع موانع احتمالی آن در سیستم قفسه بندی است.

   شرکت دژسازان مبین یک شرکت با سابقه در زمینه طراحی، تولید، فروش و خدمات پس از فروش قفسه بندی پالت راک است و به صورت مداوم عملیات خود شامل طراحی، تولید، کنترل و تضمین کیفیت، نصب و اِشکال زدایی قفسه بندی را بهبود می دهد و تلاش می کند تا بهترین خدمات، بهترین کیفیت و ایمنی و بهترین قیمت را به شما ارائه کند.