6 اشتباه رایج در قفسه­ بندی پالت راک و چگونگی دوری گزیدن از آنها

6 اشتباه رایج در قفسه­ بندی پالت راک و چگونگی دوری گزیدن از آنها

 مقدمه

قفسه بندی پالت راک موثرترین و کارآمدترین سیستم قفسه بندی انبار است که در انبارهای شرکت های تولیدی، خدماتی و خرده فروشی ها استفاده می شود.

   اگر شرکت شما از قفسه بندی پالت راک استفاده می کند، ایمنی آن باید همواره در اولویت باشد و در این راستا تلاش کنید تا از اجزایی با کیفیت در ساختار قفسه بندی استفاده کنید، در مرحله نصب و به هنگام استفاده از قفسه بندی نکات ایمنی را رعایت کنید، برنامه تعمیر و نگهداری ادواری را اجرا نمایید و بلافاصله پس از آسیب دیدن سازه آن را تعمیر کنید تا همواره ساختاری با ثبات و قابل اعتماد داشته باشید. با شناخت اشتباه دیگر شرکت ها درباره قفسه بندی پالت راک می توانید از این اشتباهات پر هزینه و خطرناک دوری کنید. دوری گزیدن از چنین اشتباهاتی برای افزایش ایمنی قفسه ها، صرفه جویی در فضا و افزایش قابلیت های این سیستم قفسه بندی اهمیت دارند.

اشتباهات رایج در قفسه بندی پالت راک

فقط برای زمان حال می خرید.

خریداری قفسه بندی پالت راک مطابق با نیازهای کنونی شما و عدم تمایل برای هزینه بیشتر در این زمینه وسوسه کننده است اما باید نیازهای بلند مدت خود را نیز در نظر بگیرید. زمانی که برای خرید سیستم قفسه بندی خود برنامه ریزی می کنید، علاوه بر نیازهای کنونی امکان توسعه کسب و کار و در نتیجه توسعه این سیستم در آینده را نیز در نظر بگیرید.

اعتقاد دارید که پالت راک های دست دوم مانند پالت راک های نو عمل می کنند.

اگر به دنبال استحکام مطلوب، دوام، ایمنی و کارایی قفسه ها برای مدت طولانی هستید پالت راک دست دوم نخرید. قفسه های مستعمل به کل ساختار شما آسیب می زنند و یکپارچگی سیستم قفسه بندی را از بین می برند. اغلب اوقات آن چیزی که تعمیرات در این نوع قفسه ها گفته می شود، عنوانی بیش نیست و نمی تواند مشکلات جدی این قفسه ها را از بین ببرد. قفسه های مستعمل ایمنی کارکنان شما را در معرض آسیب قرار می دهند و به ندرت می توانند نیاز شما برای حداکثر استفاده از فضا را برآورده کنند. نکته مهم این است که اگر می خواهید سیستم قفسه بندی کنونی خود را توسعه دهید، ساختارهای جدید را در کنار قفسه های قدیمی نصب کنید و در سازه جدید، قطعات قدیمی را به هیچ عنوان استفاده نکنید.

مفاد راهنمای استفاده از قفسه بندی را رعایت نمی کنید.

نسبت به مفاد راهنمای استفاده از قفسه بندی بی اعتنا نباشید. کارکنان انبار قبل از راه اندازی سیستم قفسه بندی پالت راک باید نسبت به مفاد راهنمای استفاده از قفسه ها آموزش ببینند. رعایت این مفاد به هنگام استفاده از قفسه ها برای ایمنی کارکنان و سیستم قفسه بندی ضروری است. برای مثال قفسه های پالت راک فقط برای کار با تجهیزات تخصصی طراحی شده اند، دیده شده است که کارکنان انبار از این قفسه ها بالا می روند و علاوه بر خطر افتادن و آسیب دیدن فشار و ضربه زیادی به ساختار قفسه ها وارد می کنند که ممکن است حتی آنها را به یک سمت کج کند. چنین اشتباهاتی منجر به آسیب های برگشت ناپذیر به قفسه ها می شود و ایمنی آنها را کاهش می دهد.

بیش از ظرفیت قفسه ها بارگیری می کنید.

قفسه بندی پالت راکی که شما استفاده می کنید از نظر ظرفیت بار و وزن دارای محدودیت است. بهترین راه برای جلوگیری از بارگذاری بیش از اندازه داشتن درک عمیق از ظرفیت سیستم پیش از قرار دادن هر نوع بار در قفسه ها است. بارگذاری بیش از حد منجر به سقوط قفسه ها خواهد شد.

تلاش هایی که برای جلوگیری از آسیب دیدن قفسه ها انجام می دهید، هماهنگ نیست.

قفسه بندی پالت راک به شکل های گوناگونی آسیب می بینند. بارگذاری نادرست یا بیش از اندازه، رها کردن بار روی بازوها، عدم توزیع یکنواخت بار بر روی طبقات، ضربه زدن و برخورد ماشین آلات جا به جایی به سازه فلزی قفسه بندی و خیلی مشکلاتی شبیه به این موارد بر ضرورت این امر تاکید می کند که باید کارکنان همواره هنگام جا به جایی مواد دقت کنند. رانندگان لیفتراک باید درباره بارگیری مناسب، استفاده درست از تجهیزات جا به جایی و کند کردن سرعت لیفتراک آموزش ببینند و فضای کار را به دور از حادثه نگهدارند. عرض راه روها باید کافی باشد و چارچوب قفسه بندی باید به صورت حرفه ای مورد بازرسی قرار بگیرد. تمامی این موارد را هم زمان پیگیری کنید و به آنها بها بدهید زیرا تنها عدول از یک مورد باعث آسیب و فرو ریختن یک بخش کوچک می شود که منجر به سقوط و آسیب به بخش های دیگر خواهد شد. رخدادی که جبران ناپذیر خواهد بود.

  1. پالت راک های آسیب دیده را نادیده می گیرید.

قفسه های پالت راک در معرض انواع آسیب ها هستند. ممکن است که فکر کنید آسیب هایی مانند گم شدن پیچ و مهره در ساختار قفسه بندی یا شکسته بودن آنها کوچک هستند یا تصور کنید که حذف برخی قطعات بر ایمنی کل ساختار تاثیری ندارد و در این زمینه محتاط نباشید. در حالی که هر گونه آسیب جزیی یا کمبود قطعات می تواند ظرفیت بارگیری کل سیستم قفسه بندی را کاهش دهد و آن را آسیب پذیر کند. بنابراین نبود قطعات یا آسیب دیدگی آنها را جدی بگیرید و بلافاصله نسبت به رفع نقص اقدام کنید.

   بهترین راه برای اینکه مطمئن باشید چنین اشتباهاتی رخ نخواهد داد، استفاده از تجربه و تخصص تامین کنندگان خبره قفسه بندی است. شرکت دژسازان مبین تامین کننده، مشاور و متخصص سیستم قفسه بندی  است. در کنار شما هستیم تا به شما کمک کنیم از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.