چگونه بهترین قفسه بندی فروشگاهی را انتخاب کنید؟

چگونه بهترین قفسه بندی فروشگاهی را انتخاب کنید؟

مقدمه

   قفسه بندی فروشگاهی سالیان زیادی است که در فروشگاه ها و خرده فروشی های مختلف استفاده می شوند که بیشتر به دلیل سهولت استفاده و سازگاری آنها با انواع کالاها است. قفسه های فروشگاهی امروزه سبک تر و مستحکم تر از گذشته هستند و در حال حاضر در انواع رنگها و طرح های جذاب و مشتری پسند وجود دارند. این نوع قفسه ها معمولاً دو طرفه هستند و در فضای وسط فروشگاه قرار می گیرند یا یک طرفه و دیواری هستند. قفسه های یک و دو طرفه تنوع بسیار زیادی دارند اما چارچوب اغلب آنها فولاد است و بسیار قوی و بادوام هستند و می توانند انواع گوناگونی از کالاها در ابعاد و وزن های متنوع را نمایش دهند.

   به دلیل اینکه سیستم های قفسه بندی در انواع و ابعاد گوناگون هستند، ممکن است به هنگام انتخاب قفسه بندی مناسب برای فروشگاهتان با سردرگمی در انتخاب رنگ، طول و عرض، مواد تشکیل دهنده و شکل قفسه ها مواجه شوید.

 انتخاب قفسه بندی فروشگاهی مناسب کسب و کار شما

هنگامی که یک فروشگاه تاسیس می شود یا بازسازی می شود، تجهیز کردن آن به قفسه های مناسب زمان بر است. رنگ قفسه بندی، شکل آن، محلی که در فروشگاه قرار می گیرد و تعداد طبقات آن و خیلی عوامل دیگر به نتیجه نهایی کمک می کند.

   هنگامی که می خواهید نوع قفسه بندی فروشگاه خود را انتخاب کنید از خود دو سوال باید بپرسید:

  1.   آیا این قفسه ها می توانند محصولاتی که من می خواهم به فروش برسانم را به بهترین صورت نمایش دهند؟
  2. آیا آنها برای نام تجاری من و تصویری که من می خواهم از فروشگاهم به نمایش بگذارم، در خور و مناسب هستند؟

بر اساس این دو سوال، سوالات زیر برای یافتن بهترین قفسه بندی برای فروشگاه شما مطرح می شود:

  1. برای کسب و کار من چه رنگی بهترین است؟ برای انتخاب بهترین رنگ می توانید از روان شناسی رنگ ها برای جذب مشتری استفاده کنید.
  2. به چه تعداد طبقه نیاز دارم؟ جزییات کالاهای شما در این زمینه شامل ارتفاع، وزن و عرض و در کل ابعاد آنها برای بازاریابی باید به صورت دقیق معلوم باشد و در این زمینه برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. همچنین ارتفاعی که برای قفسه ها در نظر می گیرید نیز باید مشخص باشد. بر اساس ویژگی های کالا و ارتفاع قفسه ها تعداد طبقات مشخص می شود.
  3. لوازم جانبی مورد نیاز من کدام هستند؟ بسته به نوع محصولات شما، لوازم جانبی قفسه بندی فروشگاهی متفاوت است. بست ها، قلاب ها، پایه ها، نرده ها و پانل ها از جمله تجهیزات جانبی قفسه های فروشگاهی هستند. مشخصات لوازم جانبی باید با ویژگی های کالاها مطابقت داشته باشد. برای مثال لوازم جانبی قفسه های قطعات الکترونیکی از لوازم جانبی قفسه های مربوط به میوه و مواد خوراکی متفاوت است.
  4. قفسه های فروشگاه را به چه شکلی بچینم؟ در طرح چیدمان قفسه بندی فروشگاه خود موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. برای مثال از فضای فروشگاه به بهترین صورت اسفاده شود. فاصله و عرض راه روها برای ترافیک مشتریان و عبور و مرور چرخ دستی ها مشخص باشد. مسیر حرکت مشتریان بر اساس الگوهای مشخصی باشد که از پیش تعیین شده اند تا به بهترین روش بازاریابی کالاها و اقلام ختم شود. در این زمینه استفاده از مشاوره افراد متخصص مفید واقع می شود.

با استفاده از مشاوره کارشناسان خبره شرکت دژسازان مبین می توانید بهترین سیستم قفسه بندی فروشگاهی را با مناسب ترین قیمت برای کسب و کار خود انتخاب کنید. خوشحال می شویم که در این زمینه به شما کمک کنیم.