Warning: SessionHandler::write(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/dezhsaz1/app/cache/prod/classes.php on line 434

Warning: session_write_close(): Failed to write session data using user defined save handler. (session.save_path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php71) in /home/dezhsaz1/app/cache/prod/classes.php on line 169
مهندسی قفسه بندی

مهندسی قفسه بندی

مهندسی قفسه بندی

بخش مهم ساخت قفسه بندی مطلوب، مهندسی قفسه بندی می باشد، که باید به درستی اندازه گیری و تست شود. در مهندسی سیستم های قفسه بندی چندین پارامتر بسیار مهم در ساخت آن تاثیر گذار خواهد بود که عبارتند از:

  • اندازه گیری ابعاد مکان که شامل طول سالن، عرض و ارتفاع می باشد.
  • بارگذاری دستی باشد یا ماشینی
  • نوع بار به چه صورتی است، یعنی ظاهر و وزن کالا همگون است یا ناهمگون
  •  ظرفیت مورد نیاز برای انبار کردن کالا

که در ادامه در مورد هر یک از موارد مهندسی قفسه بندی مختصر توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

اندازه گیری ابعاد مکانی سالن

انداز و ابعاد فضا تاثیر بسزایی در انتخاب انواع قفسه بندی و مهندسی آن دارد. بر فرض مثال هر چه ارتفاع فضا یا سالنی که قصد انبار کردن محصولات یا کالا را دارید بیشتر باشد، امکان ذخیره کالا به سه برابر افزایش خواهد یافت و هم در هزینه و هم بهینه سازی مکان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

بارگذاری دستی یا ماشینی

نوع بارگذاری هم در مهندسی سیستم قفسه بندی برای ذخیره کردن کالا در انبار نقش بسزایی دارد. اگر بارگذاری به وسیله ماشین مانند لیفتراک، استکر و ... انجام شود بهتر است از قفسه بندی های پالت راک، درایوین یا بازویی استفاده کنید تا نگهداری و انتقال کالا به خوبی توسط ماشین انجام شود. اگر برای نگهداری و انتقال بار به صورت دستی قصد دارید این کار را انجام دهید بر اساس طراحی های انجام شده در ساخت قفسه بندی، بهتر است از قفسه بندی مشبک، قفسه بندی کفپوشدار، قفسه فروشگاهی و نظایر آن جهت انبارش استفاده کنید.

در صورتی که اطلاعات کاملی در مورد هر یک از قفسه ها می خواهید، کافیست وارد سایت دژسازان مبین شده و بر روی دکمه محصولات کلیک کنید و در مورد هر یک از قفسه ها اطلاعات کاملی برای شما عزیزان ارائه شده است تا با دیدی باز انتخاب کنید.

نوع بار همگون یا ناهمگون

با توجه به شکل ظاهری اقلام و وزنی که هریک از آنها دارند می توانید قفسه بندی های مناسب را برای انبار کردن انتخاب کنید.

بر فرض مثال برای اقلامی که از 500 کیلوگرم بیشتر وزن دارند استفاده از قفسه بندی بالکی راک پاسخگو خواهد بود و یا برای اقلامی که از 500 کیلوگرم کمتر وزن داشته باشند لانگ اسپن انتخاب مناسب تری است. و اگر کالا و اقلام شما بیشتر حالت ابزاری دارند و از وزن زیادی هم برخوردار نیستند قفسه بندی مشبک را انتخاب کنید. برای نگهداری کتاب، دفتر، اسناد و زونکن نیز استفاده از قفسه های ریلی، ریوت انتخاب مناسبی است. همچنین برای نگهداری محصولات غذایی استفاده از قفسه های فروشگاهی پیش بینی می شود.

ظرفیت مورد نیاز برای انبار کردن کالا

ظرفیت کالا هم بزرگترین دغدغه مشتریان می باشد که باید در طراحی قفسه بندی به خوبی مهندسی شود. مثلا اگر بارهای ما به صورت پالتی باشد و مکان انبارش دارای ارتفاع مناسب و بالای 5 متر باشد به خوبی با قفسه بندی می توان بارها را انبار کرد، ولی با ارتفاع کمتر از 5 متر صرفه اقتصادی نخواهد داشت و چیدمان باری خوبی صورت نمی گیرد.