چگونه استفاده هوشمندانه از قفسه بندی فروشگاهی باعث ایجاد مزیت در فروشگاه شما می شود؟

چگونه استفاده هوشمندانه از قفسه بندی فروشگاهی باعث ایجاد مزیت در فروشگاه شما می شود؟

مقدمه

قفسه بندی فروشگاهی نوعی سیستم قفسه بندی فلزی سنگین است که برای نگهداری و نمایش دامنه گسترده ای از اقلام و مواد در فروشگاه ها به کار می رود. چندین دهه است که این قفسه ها به عنوان عمومی ترین سیستم قفسه بندی در فروشگاه های مواد غذایی، سوپر مارکت ها، داروخانه ها، فروشگاه های سخت افزار و خواروبار فروشی، وسایل رفاهی و غیره استفاده می شوند و در ابعاد، دوام، رنگ، اندازه، طرح و قیمت های گوناگون و تقریبا برای بازاریابی هر نوع کالای تجاری در دسترس هستند. انتخاب درست قفسه های فروشگاهی افزایش فروش کالاها را به دنبال خواهد داشت.

قفسه بندی فروشگاهی و ارتقا مزایای فروشگاه

تعیین طرح قفسه بندی فروشگاهی اولین گام برای فروشگاه شما است و بر اساس اینکه قصد دارید چه چیزی را به چه کسی و برای چه بفروشید، پلان مناسب طراحی و پیاده سازی می شود. در این پلان کارایی قفسه ها حرف اول را می زند. این امر باعث می شود تا بتوانید کالاهای مختلف با وزن های متنوع را در فضایی به نمایش بگذارید که از آن حداکثر بهره برداری شده است در این فضا تعداد طبقات قفسه ها بر اساس ارتفاع کالاهایی که نمایش داده می شوند و ارتفاع کل سیستم قفسه بندی مشخص می شود.

   از عوامل اثبات شده برای افزایش فروش در فروشگاه های خرده فروشی سهولت دسترسی مشتریان به کالاها و ایجاد جریان ترافیکی موثر در فروشگاه است. قفسه های فروشگاهی باعث سهولت دسترسی مشتریان شما به کالاها می شوند. زیرا می توانید آنها در ارتفاع مناسب تنظیم کنید تا مشتریان بتوانند به راحتی و بدون کشش بدن کالاهای موجود در طبقات بالا را بردارند. همچنین می توانید قفسه ها را به گونه ای بچینید که مشتریان به راحتی از راه روهای میان قفسه ها عبور کنند. هر دوی این عوامل باعث افزایش میزان فروش می شوند.

   در این قفسه ها می توانید هر نوع کالایی که می خواهید بازاریابی کنید را به نمایش بگذارید. نمایش کالاها در این سیستم باعث افزایش قدرت انتخاب مشتریان می شود زیرا قفسه ها مجهز به برچسب های قیمت هستند و مشتریان می توانند قیمت کالاهای مشابه و ویژگی های آنها را با هم مقایسه و بر اساس نیازهایشان انتخاب کنند. افزایش قدرت انتخاب مشتریان منجر به فروش بیشتر خواهد شد.

   برای جذب مشتریان بیشتر می توانید قفسه هایی با طراحی های جذاب را در عقب فروشگاه قرار دهید و اقلامی که تقاضای بیشتری دارند را این قفسه ها بچینید. این کار باعث می شود که مشتریان به عقب فروشگاه کشیده شوند. به این ترتیب فرصتی هم برای انتخاب اقلامی پیش می آید که مشتریان از کنار آنها عبور می کنند. نکته مهم این است که می توانید با چیدن اقلام انگیزشی یا وسوسه کننده در محل صندوق مشتریان را برای تصمیم گیری و خرید ناگهانی این اقلام تحریک کنید.

  با انتخاب رنگ ها و درج تبلیغات جذاب بر روی قفسه ها می توانید آنها را به صفحات نمایش جذاب تبدیل کنید که برای فروشگاه شما تبلیغ و بازاریابی کنند. این رنگ ها حتی می توانند فروشگاه شما را از رقبایتان مجزا کنند.

   یکی از بزرگ ترین ویژگی های قفسه های فروشگاهی این است که به راحتی می توانید آنها را در سراسر فروشگاه حرکت دهید و موقعیت آنها را تنظیم کنید. این امر به ویژه برای فروشگاه هایی که خطوط محصولاتشان متنوع و در حال تغییر است مانند فروشگاه های پوشاک و ابزارآلات الکترونیکی مناسب است.  

   قفسه های دیواری گوشه ­ای، فضاهای مرده ای که در گوشه های فروشگاه شما است را به فضای قابل استفاده تبدیل می کنند. می توانید این قفسه ها را به همراه قفسه های یک طرفه دیواری در مقابل پنجره های فروشگاه قرار دهید و برای نمایش کالاهای جذاب و اطلاعات تبلیغاتی یا بروشورها استفاده کنید. همه این موارد در بازاریابی و جذب مشتری تاثیر مثبتی دارند.

   بر اساس آنچه که گفته شد قفسه بندی فروشگاهی از دو راه مزایای فروشگاه شما را ارتقا می دهد: نخست با انتخاب سیستم قفسه بندی فروشگاهی مناسب با کالاها و نیازهای شما و دوم با چیدمان درست کالاها در قفسه.

   اگر احساس می کنید که به چنین سیستم قفسه بندی نیاز دارید با ما تماس بگیرید. شرکت دژسازان مبین انواع قفسه های فروشگاهی مدرن را با قیمت های عالی و مناسب با خواسته های شما به فروش می رساند.